Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nik Collection - koniec wsparcia
#1
Ostrzeżenie 
Oprócz informacji, że pakiet jest dostępny za darmo, Google dodało drobny wpis na stronie pomocy, że nie zamierza dalej wspierać i rozwijać tego pakietu wtyczek.

Cytat:The Nik Collection is free and compatible with Mac OS X 10.7 through 10.10; Windows Vista, 7, 8; and Adobe Photoshop through CC 2015. We have no plans to update the Collection or add new features over time.
 
Szkoda, bo jakby nie było, mieliśmy dostęp do naprawdę kapitalnego zestawu dodatkowych narzędzi. Co do powyższej listy zgodnego oprogramowania, to też trzeba na to patrzeć z przymrużeniem oka, bo teoretycznie nie powinno to działać np. pod Windows 10, a działa. W przypadku współpracy z programami graficznymi analogicznie. Generalnie projekt został zamknięty i musimy się liczyć z tym, że po jakiejś aktualizacji naszego programu graficznego lub systemu operacyjnego, wtyczki przestaną się uruchamiać.
The question is, who cares?
Odpowiedz
#2
DxO odkupiło od Google'a prawa do pakietu Nik Collection i będzie go dalej rozwijało. Nowa wersja "Nik Collection 2018 Edition" powinna pojawić się w przyszłym roku. Na stronie https://nikcollection.dxo.com/ możemy podać swój adres e-mail jeśli chcemy zostać powiadomieni o wydaniu nowej wersji.
Obecna wersja nadal dostępna jest za darmo, jednak nie udało mi się znaleźć żadnej informacji, czy nowa, zapowiadana na przyszły rok wersja także pozostanie darmowa.
The question is, who cares?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości