Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aparat dla niewidomych
#1
Piotr Cybulski z Bielska-Białej po kilku latach prac stworzył aparat dla osób niewidomych. W tej chwili aparat o nazwie Blindtouch, to zestaw dwóch urządzeń. Jedno to sam aparat, którym robimy zdjęcie. Natomiast drugie pozwala na odwzorowanie zdjęcia z karty pamięci na matrycy pinów, dzięki czemu można za pomocą dotyku "zobaczyć" obraz.

Więcej można przeczytać na portalu Silesion.pl https://silesion.pl/bielszczanin-wymysli...25-01-2018.jpg   blindtouch1.jpg (Rozmiar: 53,26 KB / Pobrań: 59)
Żródło: silesion.pl
The question is, who cares?
Odpowiedz
#2
(2018-01-26, 09:59)ahutta napisał(a): Piotr Cybulski z Bielska-Białej po kilku latach prac stworzył aparat dla osób niewidomych. W tej chwili aparat o nazwie Blindtouch, to zestaw dwóch urządzeń. Jedno to sam aparat, którym robimy zdjęcie. Natomiast drugie pozwala na odwzorowanie zdjęcia z karty pamięci na matrycy pinów, dzięki czemu można za pomocą dotyku "zobaczyć" obraz.

Więcej można przeczytać na portalu Silesion.pl https://silesion.pl/bielszczanin-wymysli...25-01-2018Żródło: silesion.pl

To że można zrobic taki aparat to jasne, zasada działania jest oczywista. Ale J-A-K niewidomy ma zrobić to zdjęcie????? Jak ma wykadrować?
The question is: What is a Mahna Mahna?
Odpowiedz
#3
Zapewne metodą prób i błędów. Poza tym... główną funkcją takiego aparatu wydaje mi się być poznawanie świata przez osobę nim się posługującą. W takiej sytuacji precyzyjne kadrowanie raczej nie jest potrzebne - wystarczy orientacyjne skierowanie aparatu w daną stronę, by potem dotykiem 'zobaczyć' co tam się znajduje.
Odpowiedz
#4
(2018-01-26, 15:13)wyszomir napisał(a): ... główną funkcją takiego aparatu wydaje mi się być poznawanie świata przez osobę nim się posługującą. 

Odnoszę wrażenie, że bez kogoś drugiego, kto opisze co tam jest, niewidomy nie rozpozna dotykiem szczegółów. Trudno mu będzie ocenić czy to wybrzuszenie, to drzewo czy człowiek. Główna przeszkodą jest skala.
Odpowiedz
#5
Nie podejmuję się ocenić czy masz rację - trzeba by jakiegoś niewidomego zapytać - i to najlepiej gdy sie zapozna z tym aparatem (a co najmniej z odwzorowanymi na tablicy pinów zdjęciami z niego).
Odpowiedz
#6
W artykule nie ma wzmianki, czy jakieś testy z docelowymi użytkownikami były. A to chyba najistotniejsze.
The question is, who cares?
Odpowiedz
#7
Inicjatywa bardzo ciekawa. Zresztą popieram wszelkie pomysły ułatwiające życie lub które sprawiają, że ma więcej "kolorów" dla osób niewidomym.
Choć przyznam szczerze mam wątpliwości jak piny sprawdzą się przy odczuwaniu zrobionego zdjęcia przez taką osobę Wywracanie oczami 

W każdym razie trzymam kciuki za projekt Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości